Alates 1. septembrist 2024 hakkas kehtima Euroopa Liidus tööalase õiguse rikkumisest teavitaja kaitse seadus ning sellest tulenevalt oleme loonud turvalise kanali, kus meie töötajatel, klientidel kui ka koostööpartneritel on võimalus teada anda kui nad märkavad midagi kahtlast või ebaeetilist meie tegevuses või teenustes. 

Meiega seotud rikkumisest saate meid teavitada e-kirja teel: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

Teavitada võib tööalase tegevusega teatavaks saanud rikkumistest tööalasest Euroopa Liidu õiguse rikkumise teavitaja kaitse seaduse § 2 lõike 1 loetletud valdkondades. Teavitajal peab olema põhjendatud alus arvata, et rikkumist on alustatud või see on lõpule viidud ning esitatud teave vastab tõele. Lubatud ei ole esitada ebaõiget või pahatahtlikku teavet. Teade tuleb esitada piisavalt üksikasjalikult, et saaksime seda edasi uurida.

Tööalase rikkumisega seotud teavitusi menetleb teavituskanali eest vastutav isik, kes tagab rikkumisest teavitanud isiku konfidentsiaalsuse. 

Teavituskanali eest vastutav isik annab rikkumisest teavitajale tagasisidet nii teate kättesaamise, menetluse käigu kui ka meetmete rakendamise kohta:  

  • Teate kättesaamisel saadetakse teatajale sellekohane kinnituskiri seitsme kalendripäeva jooksul, ajutise eemalviibimise korral esimesel võimalusel.
  • Kui Kiili Varahalduse SA-l puudub pädevus teate menetlemiseks, edastab teavituskanali eest vastutav isik teate esimesel võimalusel pädevale asutusele, informeerides sellest teavitajat.
  • Kui teade ei kuulu tööalasest Euroopa Liidu õiguse rikkumise teavitaja kaitse seaduse kohaldamisalasse ning teavitajale ettenähtud kaitse ei kohaldu, teavitab teavituskanali eest vastutav isik sellest rikkumisteate esitanud isikut.
  • teavituskanali eest vastutab isik annab rikkumisest teavitajale tagasisidet järelmeetmete rakendamise ja rikkumise menetluse lõpptulemuse kohta esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui kolm kuud või põhjendatud juhul kuus kuud pärast rikkumisteate kättesaamist. Tagasisidet ei anta, kui rikkumisest teavitaja on tagasiside andmise keelanud või on põhjust arvata, et see seaks ohtu teavitaja konfidentsiaalsuse või teade on esitatud anonüümselt.